MetropolCard'a Başvur! Sayısız avantajlar ile dolu MetropolCard dünyasına katılın.
12345

Ramazan’da ihtiyaçlar paylaştıkça azalıyor!

GiftPay

Ramazan’da ihtiyaçlar paylaştıkça azalıyor!

On bir ayın sultanı Ramazan, bu yıl 13 Nisan tarihinde başlayacak ve 12 Mayıs’ta sona erecek. Şirketler ise hem ihtiyaç sahiplerinin hem de çalışanlarının Ramazan ihtiyaçlarına destek vermek adına yardım seçeneklerini araştırmaya başladı.

Ramazan ihtiyaçları için destek olmak isteyen şirketler; ödenen vergilerin artması nedeniyle maddi yardım desteği yerine erzak, giyim, gıda paketleri, Ramazan kolileri gibi ayni yardımlara yöneliyor.

Ayni yardımlar arasında şirketlerin en çok kullandığı yardım desteğini Ramazan kolileri oluşturuyor. Şirketler, bir aylık mutfak ihtiyaçlarını kapsayan Ramazan kolileriyle hem ihtiyaç sahiplerinin hem de çalışanlarının yüzünü güldürmek, sofralarına kendi adlarına da bir tuz eklemek için hazırlıklarını yapmaya başlarken birçok soru gündeme geliyor.

Pek çok satın alma departmanı üyesi arama motorlarının başına geçerek; “Ramazan kolisinin içinde olması gerekenler nelerdir?” “Ramazan kolilerinin fiyatları nelerdir?” “Ramazan kolisi yerine ayni yardım veya para yardımı yapmak daha mı iyi?” sorularının cevaplarını arıyor.

MetropolCard ailesi olarak, paylaşıma verdiğimiz değerle birlikte sizin için Ramazan kolisinde yer alması gereken ürünlerin neye göre belirlendiğini inceledik:

 • Kuru bakliyat, pirinç, makarna, hazır çorba, tuz, un, yağ, salça, şeker, çay, zeytin, hurma, kuruyemiş gibi uzun süre muhafaza edilebilecek ve kolay bozulmayacak ürünlere yer verilmeli.
 • Son kullanma tarihi üç aydan yakın ürünler tercih edilmemeli.
 • Market reyonlarında sıklıkla karşılaşılan, bilindik ve güvenilir markalara yer verilmeli.
 • Ürün paketleri üzerinde son kullanma tarihi, etiketi ve ambalajı olmayan ürünler sağlık açısından risk oluşturabileceğinden Ramazan kolisine eklenmemeli.
 • Kolay bozulabilecek, mide rahatsızlığına yol açacak, sindirimi zor ürünler tercih edilmemeli.
 • İhtiyaç sahiplerinin ve çalışanların temel alışveriş alışkanlıklarının dışına çıkılmamalı.

Marketlerin ve online market alışverişi sitelerinin hazırladığı küçük, orta ve büyük ölçekte farklı çeşitlerde ürünleri barındıran Ramazan kolilerinin fiyatları 150 TL ile 700 TL arasında değişiyor. Küçük ölçekli kolilerde sadece temel ihtiyaç ürünleri yer alırken, orta ve büyük ölçekli kolilerde ise ürün çeşitliliği artarak farklı ihtiyaçlar da kolilere ekleniyor.

İhtiyaç sahiplerinin ve çalışanlarınızın Ramazan ayına bereket katmak için hangi ölçekte koli hazırlayacağınızı ve tüketim alışkanlıklarını bilmediğiniz için ihtiyaçların tam olarak karşılanıp karşılanamayacağını kestirebilmek için ise detaylı bir analiz ve çalışma gerekiyor.

Peki bütün bu gereklilikleri bir araya toplayarak ihtiyaç sahiplerine ve çalışanlarınıza destek olmak için  kaynak ve zaman tasarrufu yapmak istemez misiniz?

O zaman sizi MetropolCard avantajlarıyla tanıştıralım!

Ramazan ayında Ramazan kolisi yerine MetropolCard’ı seçerseniz;

 • Ayni yardımlarınızı tek bir yerden yönetebilir, ihtiyaç sahiplerine seçme özgürlüğü sunabilirsiniz.
 • Maddi yardım desteği yerine ihtiyaç sahiplerinin RestoPay ve GiftPay bakiyelerine yapacağınız yüklemeler ile %90’a varan vergi avantajından yararlanabilirsiniz.
 • Yardım paketlerinde yer alacak ürünlerin seçimi, paketlenmesi, organize edilmesi, dağıtımı gibi detayları denklemden çıkartıp zaman ve kaynak tasarrufu yapabilirsiniz.
 • Çalışanlarınızın MetropolCard’larına yükleyeceğiniz RestoPay bakiyesi ile anlaşmalı marketlerde sepetlerini istedikleri ürünlerle doldurmalarını sağlar, onlara tüketim alışkanlıklarına göre seçme özgürlüğü sağlarsınız.
 • Kolilerde bekleyen ürünlerin; son kullanma tarihinin geçmesi, bozulması, dağıtım sırasında zarar görmesi gibi nedenlerden dolayı tüketilememesi ve kullanılabilir durumda olmamasından doğacak sorunlar ile karşılaşmaz; ihtiyaç sahiplerine ürünleri tükettikçe satın alma fırsatı sunarsınız.
 • Ürün tedariği, dağıtımı ve ihtiyaç sahibine ulaşması sırasında pandemi koşullarının da göz önüne alınarak onlarca kişinin pakete teması nedeniyle yayılabilecek sağlık sorunlarının önüne geçebilir, ihtiyaç sahiplerine temassız teslimat hizmetini ulaştırmış olursunuz.
 • Hotiç, Koton gibi dev giyim markalarının bulunduğu mağazalarda alışveriş ödemelerini gerçekleştirebilecekleri GiftPay bakiyelerine yapacağınız yükleme ile içlerinde ihtiyaç sahiplerini mutlu edip, çalışan motivasyonunuzu artırırken %10’a varan indirimden yararlanabilirsiniz.
 • MetropolCard’ın sunduğu faydalar hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.